Rozważania na temat życia

N74A2771-2

Wszystko, to co nas otacza jest częścią nas, bo każdy wszystko widzi w innych barwach.

 

Na temat praktycznie wszystkiego mamy inne wyobrażenie. Czegoś się spodziewamy i układamy w głowie jak coś ma konkretnie wyglądać, a tak w rzeczywistości nie jest. Na pewno trzeba wiele włożyć trudu i pracy tak aby to wymyślone w głowie stało się faktem. Wiemy co chcemy ale nie potrafimy odpowiedniego planu ułożyć, takiego który by na pewno wypalił i spowodował przełożenie wszystkich wyobrażeń na rzeczywistość.

„Nim jeszcze nie zdążę otworzyć dobrze oczu znów je zamykam. Co zrobić żeby cokolwiek stało się faktem i żeby ten czas tak nie uciekał. Dzień za dniem biegnie coraz szybciej, a ja chce w końcu ruszyć do przodu, bo robię to bardzo małymi kroczkami, praktycznie poruszając się w miejscu.

Drogą pewną jest, to, że trzeba przełamywać w sobie wszystkie bariery, które zawsze wydawały się być niemożliwe do pokonania.

Dlaczego siedzi we mnie coś co mi tak potrafi zaćmić umysł. Znasz swoją drogę, a wciąż podążasz tą niewłaściwą, choć wiesz która jest odpowiednia. Gdzie ta chęć, gdzie to wszystko? Wiem, że jest. Wszystko ukryte jest pod prawie nienaruszalną powłoczką. Ale to prawie robi ogromną różnicę. Czasami dobre pomysły potrafią wyparowywać i być może spowodowane jest to zbytnim zmęczeniem. Ciągle jest to samo ale jednak jakoś inaczej wygląda. Uczucia zmieniają się i jakie to jest niepojęte, że ktoś obcy może stać się dla nas bratnią duszą, która daje tyle inspiracji i chęci do jakiejkolwiek przemiany, tak naprawdę to, tylko to trzyma nas w jakimś własnym rygorze tak od początku do końca, bo wiemy, że możemy na kogoś liczyć przełamując bez strachu wszystko. Wiemy, że ktoś przy nas jest o ile masz kogoś takiego…

Tak naprawdę tyle jest strachu w jednym człowieku. Tyle niespełnionych marzeń, tyle dążeń do celów, przetartych i nie przetartych ścieżek. I od jednej osoby, bo to tylko od Ciebie zależy wszystko co w życiu możesz zdobyć, kim się staniesz, co zdobędziesz, ile będziesz miał motywacji, a może jej nie będziesz miał wcale. W zasadzie kogo to obchodzi kim Ty będziesz i co zdobędziesz? Chyba najbardziej powinno Ciebie, bo jak Ty nie będziesz pewien tego co chcesz, to nikt nie przeżyje nic za Ciebie tak aby było prawidłowo i zadowalająco.

Kogo to obchodzi czy Ty się starasz coś zdobyć, czy nie? Nikogo, bo każdy dba tylko i wyłącznie o siebie i o to co on chce, a nie Ty.”

Życie to nieustanna walka o własne przetrwanie. Bitwa na co dzień z własnymi uczuciami. Zadawaniem sobie pytań co jest słuszne, a co nie. Codziennym zmartwieniem nawet błahymi rzeczami.

Życie- to słowo wyraża wszystko: miłość, szczęście, zdrowie, zadowolenie z tego kim jesteś, jak spędzasz każdy dzień, tydzień, miesiąc, rok. Życie to jest to co najbardziej cenne i jedyne, co tak naprawdę wiesz, że masz, choć w tak bardzo łatwy sposób możesz je stracić, ale to już chyba wiesz, prawda?

Nie nikt nie zdaje sobie z tego sprawy, chyba, że ten co życie prawie stracił…