Pozytywne nastawienie-czy coś to daje? Czyli jak pozytywnie myśleć

person-2146508_1920

Z pozytywnym nastawieniem wcale nie jest łatwo, bo gdy masz za sobą pasmo klęsk i czujesz, że Twoje życie to porażka, to nie jesteś przekonany, a nawet w ogóle nie chcesz słyszeć o jakimkolwiek pozytywnym nastawieniu, nawet sam dziwisz się jak ktoś może podchodzić z uśmiechem i z myślą wielkiego odwrotu losu przy wielu upadkach. Ale jak wiadomo łatwo jest upaść, gorzej powstać, ale nic nie robić i użalać się nad sobą jest najgorzej!

Nie ma co porównywać się do innych: że komuś coś się udaję, że tak łatwo podchodzi do problemów, a pokonuje je dzięki szczęściu, bo głupi zawsze ma szczęście.

A może mądry ma szczęście? A może wcale to nie jest szczęście? Tylko praca nad swoim życiem i swoim podejściem do niego? A Ty w tym swoim porównaniu wychodzisz z założenia, że Tobie nic nie wychodzi i nie masz biedaku właśnie tego szczęścia, a wiesz co? To jest błędna interpretacja, jest ona niewłaściwa bo wychodzi  ta Twoja cała zazdrość, a także użalanie się nad sobą.

man-2037255_1920

Właśnie, bo kto by tak wnikliwie to analizował. Wielu rzeczy nie jesteśmy świadomi, bo nie chcemy po prostu być. Najlepiej żeby wszystko było proste i nieskomplikowane, no ale tak niestety nie jest, a będzie wtedy, gdy sam popracujesz nad swoim podejściem do siebie samego i do otoczenia. Tak, tak da się, oczywiście nie jest to proste ale możliwe! Kwestia zdania sobie sprawy, że użalanie się nad sobą i porównywanie do innych nie ma najmniejszego sensu, ale jest sens, gdy będziesz dążył do tego aby być kimś takim kto jest dla Ciebie wzorem i nie będziesz patrzył się na niego przez pryzmat zazdrości. Zazdrość? Tak to chyba jeden z czynników który niszczy człowieka, bo nie powinno się w ten sposób patrzeć, raczej powinno się czerpać inspiracje i starać się dążyć do bycia człowiekiem takim jakim chcesz być.

A co z pozytywnym nastawieniem? Daje nam coś?

Na pewno nam nie pozwala w siebie zwątpić i daje nam różne możliwości, a w zasadzie ich odkrywanie, bo pozytywne nastawienie nie pozwala nam się załamywać ono nam wskazuje drogę, która może być lepsza od dotychczasowej, od tej która się nie powiodła. Cały czas trzeba mieć wiarę w lepszy byt, to dzięki pozytywnemu podejściu do życia powstanie z upadku będzie prostsze. Bo sam zobacz, gdy jesteś nastawiony:

  • negatywnie- nie masz chęci do niczego, nie widzisz perspektyw, załamujesz się tylko bardziej, czując się jak w czarnej dziurze, która nie ma żadnego wylotu do jasności.
  • pozytywnie- masz nadzieję, która w końcu owocuje, na końcu czarnej dziury dostrzegasz światełko w kierunku, którego podążasz i w końcu wychodzisz do tej jasności.

Musisz czuć tą różnice, musisz chcieć tej pozytywności, musisz mieć wiarę.

Jak mieć pozytywne nastawienie?

To nie jest wcale takie proste, bo musisz tego chcieć, musisz potrafić dostrzegać w czymś negatywnym coś pozytywnego, na przykład gdy coś Ci się nie powiedzie, to musisz zdać sobie sprawę, że świat się na tym nie kończy, no i przy następnym razie już będziesz wiedział co musisz inaczej zrobić, co masz poprawić, ale: to ma wypływać z Ciebie, po prostu musisz tego chcieć. Dalej wracamy do punktu wyjścia, którym zawsze jest  no i będzie odwaga, o której możecie przeczytać  w paru poprzednich wpisach, bo dalej to ona będzie motorem, bo to ona wpływa na pozytywne nastawienie, a z tego względu, że gdy się podnosisz po upadku, to musisz mieć siłę czyli odwagę no i pozytywne nastawienie. Dlaczego niby odwaga wpływa na pozytywne nastawienie? Co ma to ze sobą wspólnego? Bo gdy się za bardzo czegoś boisz, to uciekasz i widzisz wszystko negatywnie, chowając się tam gdzie nikt Cię nie dostrzeże, czujesz wstyd, że jesteś słaby, a jednak wciąż tego nie zmieniasz. Gdy jesteś odważny, to otrzepujesz się po upadku i myślisz jak wybrnąć z sytuacji i to jest to pozytywne nastawienie. Zobaczcie ono wynika z odwagi do życia i chęci jakiejś zmiany. Nie ma czasu na użalanie się, szukamy możliwości, bo uwierz, że one są tylko chciej je dostrzegać. Pamiętaj nic nigdy nie dzieję się bez przyczyny! A wnioski musisz nauczyć wyciągać się sam, bo rzadko znajdzie się drugi człowiek, który będzie Ci potrafił wskazać właściwą drogę, taką której właśnie wtedy będziesz potrzebował. Sam człowiek musi sobie pomóc i musi zrozumieć, że swojego świata nie zmieni po przez czekanie aż w końcu pojawi się dobry moment, bo dobry on jest zawsze. Uważaj bo czasami możesz się go nie doczekać…

sunset-485016_1920

W myślach człowiek może zginąć,

złe myśli mogą Cię owinąć,

złe myśli mogą powoli przeminąć.

Człowiek siłę ma, człowiek rade da.

Gdy upada powstaje, a gdy powstaje rade daje.

Wszystko w Tobie drzemie,

więc człowieku zejdź na ziemię.