Porażki życiowe- czyli jak się nie załamywać

body-1869901_1920

Nic nie dzieję się bez przyczyny im szybciej to zrozumiesz tym szybciej zaakceptujesz rzeczywistość.

Często jesteśmy źli na różne sprawy, które nie idą po naszej myśli. Mamy do wszystkich pretensje, a największe do samych siebie. Ale ostatnio coś zrozumiałam czym chce się z Wami podzielić jest to rzecz oczywista ale jednak nie do końca akceptowalna, co jest naprawdę wielkim błędem, a mianowicie nic nie dzieje się bez przyczyny, co zostaje wyjaśnione w dalszej lub bliższej przyszłości. Zawsze praktycznie bywa tak, że koniecznie coś musimy zdobyć mimo, że czasem wiemy, iż nie mamy na coś wpływu i ani krzty szansy, ale jednak uparcie człowiek dalej podąża ku temu (i bardzo dobrze), ale gdy nadchodzi przełom w sprawie i jednak coś nie wychodzi mimo tej wielkiej złudnej nadziei, że będzie inaczej, to człowiek po prostu załamuję się i poddaje nie widząc żadnej możliwości, zamykając się na to aby zrozumieć daną sytuację i dostrzec iż naprawdę jest możliwych wiele innych wyjść i jest wiele dróg, które stoją otworem.

My ludzie chcemy mieć proste rozwiązania, chcemy aby było tak jak my postanowimy, nie potrafimy przyjmować odmowy w czymś na czym nam bardzo zależy, nie doszukujemy się prawdziwego sensu, widzimy drugie dno, a jest tylko jedno i tak oczywiste. Zbyt wnikliwie wiele rzeczy analizujemy, a odpowiedź nie raz jest bardzo prosta.

Teraz wiem, że szkoda czasu na załamywanie się. Jeżeli coś nie wyjdzie raz to znaczy, że był konkretny powód może i z winy Twojej bądź otoczenia, ale gdy był z Twojej to uwierz, iż użalanie się nad sobą nic nie pomaga i uświadom sobie, że pewnie tak miało być, bo na Ciebie jest inny plan tylko też powinieneś go starać się szukać. Gdy człowiek załamuję się, to zamyka różne ścieżki, które są jeszcze przed nim.

chess-1742720_1920

Dzisiaj problemem społeczeństwa jest nieakceptowanie rzeczywistości przez co naradza się wiele trudności. Człowiek sam sobie rzuca kłody pod nogi, zwalając na otoczenie, choć pewnie i czasem inni rzucają je nam, a nawet nie raz, to i tak dalej największym błędem jest załamywanie się i nie dostrzeganie innych wyjść. Przez tą gorycz zamykamy się na nowe sytuację tkwiąc wciąż w starej całkiem nie potrzebnie, bo jej już nie ma, a po co przeciągać to na siłę?

Czyli co? Jakie wnioski? Bardzo proste, a zarazem trudne do zaakceptowania w sposób przyswojenia i wdrożenia w swoje życie, a dlaczego? Bo sami sobie wszystko lubimy komplikować i sami potrafimy zamykać swoje nowe ścieżki, bądź odkładać poznanie ich na daleką przyszłość, a nawet potrafimy odrzucić je. Więc?

KILKA PRAWD ŻYCIOWYCH

  1. Nic nie dzieję się bez przyczyny (to jest główny wniosek)
  2. Trzeba akceptować to co przynosi nam życie, mimo, że czasem jest to trudne, ale zaakceptowanie sytuacji pomaga nam w rozwiązaniu problemu i zrozumieniu sytuacji
  3. Nie zamykaj się, gdy powinie Ci się noga! Bo gwarantuje, że tak miało być! A cel poznasz wkrótce.
  4. Najgorsze jest użalanie się nad sobą, mówię Ci o tym, bo sama przez to przechodziłam, a z biegiem czasu zrozumiałam, że coś jest nie tak i sama blokuje sobie wiele ścieżek tkwiąc w czymś czego od dawna nie ma.
  5. Myśl do przodu, nie cofaj się, nie analizuj zbyt wnikliwe porażek (w sensie wielkiego użalania się), po prostu popraw, to co uważasz za złe i żyj do przodu.
  6. Szukaj tych wyjść, rozglądnij się, przecież żyjemy w czasach gdzie masz dostęp do wszystkiego! Sami zamykamy się i nie wiem dlaczego na rozwijanie samego siebie robiąc wiele rzeczy, które są nam nie potrzebne, a gdzieś z tyłu głowy mamy uważane przez nas rzeczy, które rzekomo nie są do osiągnięcia. Nie umiesz pływać? To idź na basen, poszukaj instruktora i umów się na kurs! Chcesz tańczyć, to zapisz się na lekcje tańca. A wiesz od czego zacznij? Od Internetu, bo nawet tam możesz podłapać podstawy, a może i nauczyć się więcej…

Zamykanie się w sobie po porażce pogarsza Twój stan psychiczny i powoduje wiele trudności, których sam sobie przysparzasz.

Brutalną prawdą jest to, że nie traktujemy porażek jako możliwość dojścia do sukcesu, a dlaczego? Bo w mniemaniu człowieka porażka jest czymś złym, czymś co nie uczy, a wiesz dlaczego? Bo właśnie takie masz podeście do życia i właśnie dlatego nie potrafisz nic osiągnąć.