Mobilizacja do działania- czyli jak mieć silną wolę w dążeniu do celu

architecture-2179243_1920

JAK MIEĆ WIĘCEJ MOBILIZACJI I SAMOZAPARCIA W SOBIE?

Większość szuka odpowiedzi na to pytanie, stawiając sobie je naprawdę często. Wszystko jak wiadomo zależy od silnej woli nad którą trzeba pracować, zwłaszcza gdy się jej nie ma.  No ale zaraz, jak nad nią pracować?

Zacznijmy od tego, że najlepszym sposobem na osiągnięcie czegoś, jakiegoś danego efektu, jest dostrzeżenie szczęścia w tym już teraz, bo ono daje siłę do pokonania trudności jakie w sobie kryjemy. I gdy nadchodzą gorsze chwilę, to trzeba wrócić do myśli pożądanych efektów, czyli pierwotnego założenia do którego chciałeś dążyć. Najlepiej odnaleźć sobie wzór i wydaję mi się, że nie powinna nią być jakaś osoba z internetu, tylko osoba którą znamy i widzimy ją w miarę często, a dlatego że obserwowanie czegoś w realu i realne przypadki oddziałują na nas bardziej.

Uważam, że nie na każdego działają wirtualni motywatorzy, którzy dochodzą do sukcesu gdzieś po za szarym człowiekiem, chodzi mi o osiągnięcia w  każdej dziedzinie  życia, a głównie w biznesie no i pracy nad własnym ciałem, bo to są chyba najczęstsze motywy chęci przemiany. Owszem naprawdę warto śledzić osoby popularne w internecie, które osiągają wiele, tylko że niewielkiej części osób taka persona wystarcza, zazwyczaj to są już naprawdę ambitni ludzie, a ja ten wpis kieruje do osób, które nie dostrzegają tego kopa motywacyjnego w internecie, bo uważają że coś dzieje się po za nimi, tylko i wyłącznie w szklanym monitorze.

Do mobilizacji trzeba się na początku przymusić ale przede wszystkim trzeba chcieć, bo niestety bez tego ani rusz. Często spotykamy się z chwilową determinacją, która gdzieś później zanika, już brak w niej tej iskierki, która niestety nie zdołała wywołać ognia. Człowiek szybko się zniechęca głównie dlatego, że nie widzi efektów, już teraz, najlepiej od razu. Brak cierpliwości przy świecie, który gna powoduje odpuszczenie sobie szybciej niż coś się w ogóle zacznie. Nikt nie chce stać w miejscu ale mało kto rozumie, że gdy czeka na efekt przykładając się, to w miejscu wcale nie stoi mimo, że na początku się tak wydaję. Przecież cały czas coś się robi w tym kierunku. Prawda?

Jeżeli chce się czegoś, to znaczy, że to jest naprawdę ważny element w życiu, bo spowoduje osiągnięcie, które da szczęście, więc warto dać z siebie wszystko, bo życie naprawdę jest jedno i bardzo szybko umyka. Nie warto tracić czasu na rzeczy mało ważne, na 50% przyjemności. Przyjemność czerpie się z osiągnięć i ze zdobytych celów. Czy nie cieszyło Cię jak zdałeś maturę, prawo jazdy, obroniłeś licencjat, magistra, zarobiłeś pierwsze pieniądze? Nad tym wszystkim pracowałeś, bo musiałeś ale gdy to zdobywałeś byłeś zadowolony. Gorzej z przymuszeniem się do osiągnięcia własnych celów, postawienie sobie rygoru samemu nad sobą, bo już nie ma kto tego robić, co nie? Często czekasz na rozkazy innych na polecenia zadawane przez inne osoby ale nie od samego Ciebie. A co jak byś sam staną na wysokości zadania i stał się swoim szefem ale tak naprawdę?

Większość nie zdaje sobie sprawy, że to ktoś inny w ich życiu pociąga za sznurki, a sam człowiek tylko zwyczajnie żyje, a jego wymarzone życie posiada ktoś obcy. Silna wola wymaga głownie odwagi i determinacji. Warto uwierzyć w siebie i wziąć swoje życie we własne ręce nie oczekując nic od nikogo, tylko i wyłącznie od siebie. Wymagaj głownie od siebie, a nie od innych, gdy chcesz zajść dalej i jeszcze dalej.

hand-784077_1920

Żeby chcieć wymagać od innych trzeba samemu być osobą niezależną od nikogo.

Jak mieć mobilizację i samozaparcie w sobie:

  • musisz widzieć szczęście w tym co chcesz osiągnąć już od samego początku
  • miej realny wzór, który będzie Cię motywował i gdy na niego spojrzysz to będziesz miał siłę na rozpalenie ognia
  • wizualizuj przyszłe osiągnięcia, ujrzyj to szczęście po zdobytym celu!
  • a co gdy znów nachodzi Cię niechęć?  To zajmij się swoim wyznaczonym celem chociaż przez 10 minut, poświęć się przymuszając się, bo robisz to tylko i wyłącznie dla siebie, dla swojej satysfakcji i zadowolenia.
  • pozytywne nastawienie też się bardzo przyda, bo jak można ze smutkiem i dołkiem podchodzić do czegoś co Cię uszczęśliwi. W ogóle warto być pozytywnie nastawionym, bo lepiej przyjmujesz stres i niepowodzenia obracając je w trudniejsze zadanie do wykonania. Dzięki pozytywnemu nastawieniu ludzie Cię dobrze odbierają, bo na Twojej twarzy maluje się to co powinno czyli uśmiech i zadowolenie, zgadzasz się?

Osiąganie czegoś to zbudowanie obrazka z wielu elementów, które utworzą spójną całość i pozwolą na układanie następnych elementów tworzących nowe obrazki.

pieces-of-the-puzzle-592798_1920

Samozaparcie i mobilizacja odnoszą się nie tylko do osiągania sukcesów ale głównie to znajduje się w ich przedziale. Samozaparcie i mobilizacja potrzebna jest również w życiu codziennym do ogarniania zwykłych życiowych czynności. Czasami tak jest, że człowiekowi się nie chce nic no i szuka tej mobilizacji nie koniecznie ją znajdując, bądź w rzeczywistości chcąc ją znaleźć ale tak tylko w połowie. Więc ważne jest aby pamiętać, że warto w ogóle coś starać się robić niż odkładać na potem, bo na pewno przyniesie Ci to szczęście i pozwoli na większą mobilizację w przyszłości. Przecież dobrze wiesz, że warto mieć coś za sobą, niż mieć to cały czas przed. Robiąc coś teraz odciążasz samego siebie i masz więcej czasu na pozostałe rzeczy.

Lepiej jest pokonywać szczyty, niż całe życie bać się na nie wejść. W życiu nie ma czasu na strach i na wieczne zastanawianie się, podejmując ryzyko pozwalasz sobie żyć naprawdę. 

environment-1870007_1920