JAK ŻYĆ, JAK POCZUĆ SIĘ SPEŁNIONYM-CZYLI JAZDA BEZ TRZYMANKI

love-2055960_1920

ZASTANAWIASZ SIĘ JAK POCZUĆ SIĘ SPEŁNIONYM? JAK BYĆ SPEŁNIONYM CZŁOWIEKIEM? PO PROSTU TRZEBA PRZESTAĆ SIĘ BAĆ, BO PRAWDZIWE ŻYCIE TO JAZDA BEZ TRZYMANKI. CZASAMI CZUJEMY SIĘ OSAMOTNIENI W SWOICH DZIAŁANIACH, SZUKAMY ODPOWIEDZI NA WIELE PYTAŃ I NIE ODNAJDUJEMY NA NIE ODPOWIEDZI, BO SIĘ PO PROSTU BOIMY WYPŁYNĄĆ NA GŁĘBIĘ, BY SZUKAĆ JESZCZE DALEJ…

 

Dziś znowu pada, czekam aż w końcu wyjdzie słońce, które chociaż trochę ociepli moje myśli. Może tak będzie jutro?

Jest już naprawdę późno, deszcz puka do okna, tak jak by chciał wejść i obmyć wszystkie negatywne myśli.

beauty-1507065_1920

Przewracam się to z jednej strony na drugą. Czas zasnąć no ale coś nie daje mi spać. Ten natłok myśli… muszę je przepuścić przez umysł, by wyszły ze mnie, bo jak nie, to wiem, że zwariuje, a one nie dadzą mi spokoju.  Tak sobie myślę:

Co jest w życiu ważne?

Gdy nie udaję Ci się nic osiągać, to zastanawiasz się jaka jest Twoja droga, gdzie w ogóle jej szukać. Zastanawiasz się dlaczego akurat Ty jesteś tym człowiekiem, który na zewnątrz pokazuję, że jest naprawdę dobry, ale w środku jest inny, połamany, pokruszony i wcale nie potrafi odpowiednio skleić kawałków, tak aby stanowiły jedną solidną całość.

Na szczęście są takie osoby, które pozwalają chociaż ukazać, że na zewnątrz jesteś świetny, ale Ty występujesz jako dobry aktor w swojej sztuce, bądź nawet czyjejś, bo gdyby była Twoja to sam byś pisał scenariusze do sztuk, a tak to cały czas robi to ktoś za Ciebie. Nie chcemy przyjmować do wiadomości, że tak właśnie jest, czujemy się zagubieni, osamotnieni w swoich działaniach i coś się stale w nas wykrusza zamiast się budować.

theatre-603076_1920

Co jest w życiu ważne, to zdanie w zasadzie powinno inaczej brzmieć, bo ono wręcz drażni i zalatuje jakimś motywacyjnym nagłówkiem. Stawiamy wiele pytań ale nie szukamy na nie odpowiedzi tak naprawdę, bo czasami są one za skomplikowane, a my wolimy żyć przecież prościej dlatego nie osiągamy w zasadzie nic. Brutalnej prawdy wcale nie potrafimy przyjmować, unikamy jej i staramy się zafałszować.

Dlaczego akurat tak to wszystko wygląda? Dlaczego nie może być tak jak chcemy!? Doszedłeś już do odpowiedzi?
Tak, te błędy tkwią w nas i nie chcemy się do nich przyznawać, a dlatego, że lepiej żeby samo coś do nas przychodziło bez jakiegokolwiek poszukiwania i chociaż drobnego wysiłku.

Najlepiej uciec gdzieś daleko na bezludną i piękną wyspę z lazurowym wybrzeżem, żółtym piaskiem i palmami. Ale czy tam odnajdziemy siebie? Czy tylko chwilową ulgę? Tam też dogonią nas myśli, a co z odpowiedzią? Odnajdziemy?

Wszystko dzieje się tu i teraz, więc tu i teraz trzeba wziąć się w garść i zmusić do działania natychmiast!

Przez głowę przelatują nieustannie pytania: Jak coś zrobić żeby w końcu być lepszym od innych? Być kimś ważnym dla samego siebie? Być zadowolonym z tego kim jestem?
Znalazłeś odpowiedź?

Cały czas słyszysz rozmowy innych, że jest ciężko i trudno ale wgłębi siebie wiesz, że tak nie jest, że jest sposób na to by żyć po swojemu naprawdę dobrze. Ile wysiłku to wszystko kosztuje? Wiele, bo najgorzej gdy chcesz, a sam nie wiesz do końca czego.

Jesteś wariatem swojego życia, widzisz ogrom kolorów, a za chwilę znów jest wszystko szare i nadzieja gdzieś powoli odchodzi, ale nie martw się ona wróci tylko czy dostrzeżesz swoją szansę i wykorzystasz ją?

Jak tam Twoja sztuka teatralna? Dalej myślisz, że jesteś jej reżyserem? A może coś się zmieniło i faktycznie nim się stałeś? Zyskałeś odwagę by postawić się samemu sobie? Szereg pytań i odpowiedzi niczym zaginiony skarb gdzieś na dnie oceanu dalej czeka na odkrycie, ale czy nie lękasz się głębi? Gdyby człowiek nie zaryzykował i stale by się bał nie osiągną by absolutnie nic. Żeby Twoja sztuka była Twoją, to musi być naprawdę ciekawa, a nie nostalgiczna, musi pokazywać wzloty i upadki, starania się i nieodpuszczanie, a przede wszystkim podążanie własną i wzbudzającą podziw ścieżką.