Jak znaleźć partnera

lonely-814631_1920

JAK ZNALEŹĆ PARTNERA? JAK SZUKAĆ PARTNERA? GDZIE SZUKAĆ DRUGIEJ POŁÓWKI? GDY SAMOTNOŚĆ CIĘ DOBIJA, TO WCIĄŻ ZADAJESZ SOBIE TE PYTANIA, ALE PAMIĘTAJ PIERWSZE ZAWSZE NALEŻY ZACZĄĆ OD SIEBIE I WARTO POMYŚLEĆ CZY NIE MA SIĘ ZBYT GÓRNOLOTNYCH WYMAGAŃ

Wiele osób poszukuje bezskutecznie swojej drugiej połówki, potrafiąc być naprawdę dobrym doradcą, miłym człowiekiem i świetnym przyjacielem. Większość samotników uważa, że wygląd ma znaczenie, ale czy na pewno tak do końca jest? A może to kwestia wiary w siebie i prawidłowa relacja z drugą osobą, która jasno naświetla intencje?

Zastanawiasz się co jest z Tobą nie tak, dlaczego nie możesz odnaleźć szczęścia u boku drugiej osoby? Ciągle zadajesz sobie te pytania, a frustracja wciąż rośnie, a w raz z nią niechęć i rezygnacja do bycia szczęśliwym u boku swojej upragnionej połówki.

Tak, zawsze należy zacząć od siebie, ale w jaki sposób? Na pewno nie warto wmawiać sobie:

 • nie nadaję się do związku;
 • potrafię być tylko dobrym przyjacielem i cały czas daje obraz tego;
 • jestem brzydki, nikt nie lubi takiego typu urody;
 • jestem stworzony do bycia samemu.

A teraz zmieńmy troszeczkę powyższe podpunkty:

 • nadaję się do związku ale nie wychodzi mi, bo za bardzo naciskam na samego siebie, co obraca się przeciwko mnie;
 • potrafię być świetnym przyjacielem ale widzę siebie również w roli przyzwoitego partnera;
 • jestem jaki jestem, ale akceptuje siebie, wiem, że w tym wszystkim wygląd nie ma takiego znaczenia jak ja cały czas sobie wmawiam. W związku chodzi o coś więcej, może w końcu to zrozumiem;
 • lubię być sam, ale czy jestem do tego akurat specjalnie stworzony? Myślę, że nikt nie zawiera takiej metki w którym jest przedstawiony opis bycia samemu.

Tak jak i we wszystkim, to w znalezieniu partnera głównie chodzi o bycie pewnym siebie, poznania własnych wartości, szanowania siebie jako człowieka i wiara w to, że można zmieniać świat swoim piórem, a nie cudzym. Niska samoocena wpływa niekorzystnie na stosunki z innymi, bo gdzieś w sobie wytwarza się otoczkę nie do przebicia, która robi się coraz to grubsza. Należało by więc powiedzieć, że 

FotoBlysk.com - Blog Fotograficzny

Tylko pamiętaj nie użalaj się nad sobą!

TWÓJ WYGLĄD ZEWNĘTRZNY- AKCEPTUJESZ SAMEGO SIEBIE?

Masz jakieś zarzuty w stosunku do swojego wyglądu? Tak?

Skoro masz, to może czas coś w sobie zmienić, może trzeba o siebie zadbać? A może warto zasięgnąć opinii płci przeciwnej, co ona w Tobie by zmieniła? Przechodząc do tematu wyglądu, to pewnie zadasz pytanie no ale jak? co mam zmienić? Jeżeli nie wiesz, to właśnie zacznij od zaczerpnięcia opinii drugiej osoby, a później to przeanalizuj.

A teraz odpowiedz sobie szczerze: podobasz się sobie pod względem fizycznym? To pytanie wyda Ci się głupie i banalne ale jeżeli odpowiedź brzmi nie, to znaczy, że nie akceptujesz samego siebie, więc trudno będzie komuś innemu zaakceptować Ciebie. Zrób wszystko by polubić siebie, jeżeli tak się stanie, to zmieni to Twoje podejście do innych, innych w stosunku do Ciebie, a przede wszystkim zmieni się Twoje podejście w stosunku do samego siebie.

Zawsze jest czas na to żeby coś zmienić, może nie wszystko zawsze się da i wahanie człowieka na to wpływa ale jednak można mieć na pewne rzeczy wpływ jeszcze dziś, myślę że warto to sobie uświadomić.

PARTNER IDEALNY- CZY TAKI ISTNIEJE?

Wiele osób ma gdzieś w głowie postać jak ma wyglądać idealny partner. Musi on spełniać określone kryteria, a jak nie, to po prostu zostaje przekreślony. Czy warto tak robić? Myślę, że zdecydowanie nie. Nigdy nie znajdziesz ideału, bo nie ma takich ludzi, każdy ma jakieś wady. Ludzie często przekreślają drugą osobę ze względu na to, że nie ma choćby jednej, a może i dwóch błahych w sobie cech na których nam zależy, ale w zasadzie nie do końca zwracamy na nie uwagi, na przykład chodzi mi o wygląd zewnętrzny (kolor włosów, krzywy nos, krzywe nogi, itp.). Naprawdę przestań, przecież dobrze wiesz, że nie chodzi o to! Co z tego, że ktoś będzie piękny jak będzie mu brakowało rozumu?

Piękno nie zawsze idzie w parze z pozytywnymi cechami charakteru.

Czas na to by przestać zwracać uwagę na błahe powody, które przekreślają potencjalnych partnerów!

 

CZY NIE ZA BARDZO KONCENTRUJESZ SIĘ NA POSZUKIWANIU DRUGIEJ POŁÓWKI? – BO MA BYĆ, JUŻ, TERAZ, NATYCHMIAST!

Nie zawsze dzieje się tak jak my tego chcemy, a usilne starania czasami wręcz powodują odwrotny skutek. Gdy zbytnio naciskasz na coś, to efekty są zazwyczaj odwrotne niż Twoje założenia. Do wszystkiego należy spokojnie podchodzić, a przede wszystkim należy być cierpliwym! Gdy czujesz, że za bardzo koncentrujesz się na poszukiwaniach, lub zwraca Ci ktoś uwagę, iż tak się dzieje, to powinieneś oddać się w ten czas czemuś innemu, a co mam na myśli?

 • zainteresowania, to główny odciągacz człowieka, który pozwala zapomnieć o pewnych kwestiach,
 • musisz ukierunkować inaczej swój pogląd na sprawę w kwestii poszukiwania partnera, po prostu musisz zmienić cel i skupić się na innych ważnych rzeczach, które założyłeś, że je zrealizujesz, zrób to teraz,
 • może szukasz ideału i pomijasz partnerów, którzy są naprawdę odpowiedni? Zweryfikuj, to i pomyśl co naprawdę musi być konieczne w cechach charakteru, które poszukujesz.

JAK SZUKAĆ PARTNERA?

Wiele osób chciałoby poznać kogoś od tak na pstryknięcie palcami, no i najlepiej żeby sam przyszedł do Twojego domu, bo się zagubił i przez przypadek trafił właśnie do Ciebie… No niestety na to nie możesz liczyć. Pamiętaj siedzenie w domu nie spowoduje, że odnajdziesz drugą połówkę. Musisz wychodzić, a najlepiej zakręcić się w takim środowisku w jakim chcesz znaleźć partnera. Może zacznij od swoich pasji, w ten sposób ułatwisz sobie szukanie, gdyż zawęzisz swój obszar poszukiwań i ograniczysz się do tego, iż osoba którą możesz w tym miejscu poznać, będzie podobna do Ciebie. Najlepiej jest poszukiwać w takich miejscach, gdzie Ty sam lubisz przebywać. Miej oczy szeroko otwarte i nie oceniaj nikogo po pierwszych pięciu minutach.

what you seek is seeking you