JAK ZACZĄĆ ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA-JAK DZIAŁAĆ

woman-1974247_1920

JAK COŚ OSIĄGAĆ? JAK ZMIENIĆ MYŚLENIE? STALE POTRAFIMY NARZEKAĆ, NIE DOSTRZEGAMY TEGO, ŻE TO MY NIC NIE ROBIMY, MY NIE DZIAŁAMY I NIE OSIĄGAMY. STALE ZWALAMY WINĘ NA INNYCH NIE DOPATRUJĄC SIĘ WINY WŁASNEJ, A PRZECIEŻ TO MY JESTEŚMY ODPOWIEDZIALNI ZA WŁASNE ŻYCIE.

Przecież życie to coś więcej niż codzienne wstawanie i wypełnianie z przymusu swoich obowiązków. Dlaczego ludziom nie uświadamia się, że są zdolni do czegoś więcej. Może zdobywanie szczytów jest dla wybranych? A mianowicie dla tych którzy naprawdę czegoś konkretnego chcą i dążą do tego, bo widzą coś więcej niż przemijające bez sensu dni.

Nigdy nie jest za późno na przemianę, nigdy nie jest za późno na wysiłek i na wyzwanie. Jesteś w określonym wieku nie ważne czy masz 20 czy 50 lat, ale zastanów się czy Ty chcesz żeby Twoje życie wyglądało tak jak teraz i czy tak ma wyglądać właśnie przez następne 5 lat. Odpowiedz sobie na to pytanie.

Wcale nigdy nie myślimy zbyt wnikliwie na ten temat, po prostu żyjemy z dnia na dzień, czekając aż coś się wydarzy, aż coś samo przyjdzie. Nie motywujemy się i nie działamy.

Tak bardzo brakuje nam osób, które będą naszą inspiracją i poprowadzą nas ku lepszemu. Jak nie przebywasz z taką osobą, to marzenia Twoje wydają się być nierealne, a dlatego że sam je przekreślasz, bo zamykasz swoje myślenie na konkretny cel i  tu można przytoczyć prosty przykład: gdy wracasz z pracy to myślisz sobie i zakładasz z góry swój cel, że musisz odpocząć więc usiądziesz przed telewizorem i właśnie tak uczynisz, bo dążysz do tego. To prosta czynność, bo nie wymaga zbytnio od nas niczego ale jednak jakiś cel zakładamy już w głowie, tylko jest on naprawdę zbyt mało ambitny.

Najważniejsze jest zrozumienie swojego obecnego położenia i podjęcie w tym celu działań.

Żeby Cię coś mogło zainspirować, to nie możesz zaprzestać na jednym przykładzie musisz go powielać i szukać więcej, bo chwilowy zapał minie.

climate-change-2085527_1280

Następny przykład, który został nam podany już od najmłodszych lat czyli nauka w szkole i zaliczanie sprawdzianów, bo żeby coś zdać trzeba było się czegoś nauczyć, no tak tylko tam nad Tobą ktoś stał, co nie? A teraz Ty sam stoisz nad sobą. No ale musiałeś się przymusić do nauki żeby coś zaliczyć, prawda? A teraz jak myślisz że jest? Jak byś się przymuszał i zrozumiał przede wszystkim sens swojego życia, to byś dostrzegł, że nauka jak wyznaczać cele i chęć zdobywania ich jest czymś wspaniałym i mobilizującym. Należy sobie powiedzieć:

Modlę się żeby moje postrzeganie świata teraz wskoczyło na wyższy level, bo czuję się jak bym coś zaczął rozumieć i prawie to miał, więc założę, że to zdobędę mimo, że nie wiem do końca co to. Poszukam siebie i poszukam w sobie pozytywnych emocji, a te złe wyrzucę, a każde nowe trudności potraktuję jako wyzwania. Skoro potrafię osiągać rzeczy takie, które uznawałem za trudne, to znaczy, że z każdą rzeczą tak musi być byleby powtarzać i uczyć się metodą prób i błędów, starać się widzieć jeszcze bardziej wyraźnie, po prostu się przykładać.

Główną barierą w osiąganiu sukcesu jest nasz własny umysł, to on potrafi nam narzucić strach i poczucie bezradności, a także niewiedzy. Zamykamy się na różne sytuacje, nie dostrzegamy żadnych wyjść, bo sami je ukrywamy, sami siadamy i użalamy się nad sobą. Należy wprost powiedzieć, że właśnie w tym tkwi problem i tak naprawdę jest on bardzo poważny, wcale nie należy go lekceważyć, bo tak przecież nie może być. Każdy jest zdolny do osiągania wymarzonych celów, tylko najpierw trzeba je mieć i nie wierzę, że czasami nie powiesz: a też bym tak mógł, też bym tak chciał. No właśnie: tak mógł, tak chciał, ale nie robił tylko się przyglądał. W życiu nie warto stać obok siebie, bo to nie ma sensu. Trzeba być odważnym a nie maluczkim, trzeba być pewnym siebie, iść cały czas do przodu.

Nie warto się bać ludzi, a w szczególności trzeba stawiać czoła takim, co myślą, że będą potrafili w jakiś sposób na nas wpłynąć i będą myśleli, że pokażą nam gdzie jest nasze miejsce, a My jak zbity pies właśnie tak zrobimy. Nie! Koniec z tym, miej poczucie własnej wartości, mniej poczucie własnej świetności. Nie daj sobie nikomu wejść na stopień psychiczny, czyli chodzi o to, że ktoś będzie potrafił zawładnąć Twój umysł i będzie potrafił wywołać w Tobie poczucie, że czegoś Ci brakuje. Nie ma! Koniec. Pokaż sam sobie, że naprawdę masz siłę, bo jeżeli tego nie zrobisz, to cały czas będziesz czuł się rozbity i niespełniony. Walcz o swoje, bo życie to nieustanna walka o wszystko i im szybciej to zrozumiesz tym lepiej dla Ciebie.

Brakuje teraz wiedzy na temat tego jak żyć dobrze, jak osiągać samemu coś, brakuje wielu osobom nauki o budowaniu w sobie poczucia pewności siebie i docenianiu własnych wartości. Naprawdę mało osób zdaję sobie z tego sprawę. Potrafisz zamknąć się w czymś sterylnym w czymś co niby daje Ci poczucie stabilności i tak tkwisz w czymś monotonnym, nie rozwijającym się.

Czas na zmiany, czas na własną przemianę, czas na coś więcej…