JAK STAĆ SIĘ WYJĄTKOWYM- JAK BYĆ SOBĄ

colors-2203720_1920

CZUJESZ SIĘ WYJĄTKOWY? ROZUMIESZ SWOJĄ WYJĄTKOWOŚĆ? W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW TAK NAPRAWDĘ W OGÓLE NIE JESTEŚMY SOBĄ I NIE POTRAFIMY SIĘ NAWET TEGO NAUCZYĆ ZE WZGLĘDU NA BRAK REALNEGO WZORU. WIĘC JAK BYĆ SOBĄ?

Ostatnio spacerując naszła mnie pewna myśl, a mianowicie:

Today is International Picnic Day! (1)

Większość osób stale się do kogoś przyrównuje, ale głównie przyrównuje się w sposób negatywny i właśnie stąd ujrzymy tyle ludzi, a w zasadzie 90% społeczeństwa którzy nie wierzą w siebie, a tym bardziej w swoje możliwości. Często człowiek zamyka się przed zdobywaniem świata z powodu swoich poglądów, które zostały wypracowane przez lata od maleńkości do dorosłości. Każdy patrząc się na swoich rodziców czy rodzeństwo traktuje ich jako swój główny wzór do naśladowania i to jest całkowicie normalne, bo wiadomo, że kształtują nam się podobne poglądy, gdyż cały czas przebywamy właśnie z tymi osobami.

Stwierdzam, iż w dorosłym życiu jesteśmy w stanie się zmienić, jesteśmy w stanie uwierzyć w siebie ale pod warunkiem że poznamy kogoś kto stanie się naszą inspiracją, a my uświadomimy i będziemy sobie udowadniać, że nie jesteśmy wcale gorsi właśnie od tej naszej osoby i od tych osób, które uważamy za lepsze od nas.

Do osiągania czegokolwiek potrzebna jest dobra motywacja z nakreśleniem na dobra, a nie tymczasowa. Potrzebny jest bicz, który cały czas będzie przypominał o ciężkiej pracy i nie poddawaniu się w drodze do sukcesu, naszego sukcesu, do wzięcia życia w swoje ręce.

Zawsze jest łatwo powiedzieć, a gorzej czegoś po prostu dokonać, gdyż po drodze okazuję się, że mamy mnóstwo przeszkód i ukazują się one już na samym początku, a uzależnione to jest od zmiany trybu na który musimy przejść, a w zasadzie chcemy przejść. Każda zmiana w życiu nie jest do końca taka prosta, bo wymaga czegoś od nas i nie ważne jaka ona jest mała czy duża, bo i tak wprowadza ona nowy tok myślenia, nowe postrzeganie czegoś.  Jeżeli chcesz się zmienić, to musisz przejść etap przemiany na kogoś kto będzie w końcu sobą i wyłamie się z grupy tych ludzi, którzy są jak wszyscy i widzą tylko możliwości, których zostali wyuczeni od najmłodszych lat.

Masz inspirację? Masz kogoś kto wskazuję Ci drogę do tego aby stać się wyjątkowym?

Powiedzmy sobie szczerze, że przemiana samego siebie na osobę wyjątkową nie będzie możliwa, gdy nie przebywasz z takim człowiekiem, który właśnie taki jest, a dlaczego? Bo nie będzie potrzebna Ci ta wyjątkowość, bo wcale jej nie czujesz, a tym bardziej nie potrzebujesz, nie dostrzegasz innej drogi niż ta którą cały czas podążasz i uważasz że już na nic lepszego Cię nie stać, a przede wszystkim nie jesteś w stanie ujrzeć tej drogi, bo nikt Ci jej nie wskazuje.

Sami nie jesteśmy przekonani o swoich możliwościach, wiele rzeczy uważając po prostu za niemożliwe. To smutne ale sami siebie skazujemy na taki los, bo nie dostrzegamy więcej niż powinniśmy, bo zamykamy się na własny wykreowany marzeniami świat.

Myślisz, że jesteś sobą? A czy rzeczywiście tak jest? Przecież można to rozumieć dwojako:

bycie sobą jako samo zachowanie, czyli swoboda w towarzystwie, nie ukrywanie swoich wad i zalet, po prostu czucie się dobrze we własnej skórze.

bycie sobą w rzeczywistym świecie, czyli wiara w siebie, w swoje marzenia, a przede wszystkim spełnianie je, dostrzeganie wielu możliwości, szukanie inspiracji, ciągła praca nad polepszaniem swoich projektów, po prostu praca nad poprawą własnego życia w każdym aspekcie.

W tym artykule chce przekazać Ci, iż bycie sobą to nie tylko swoboda zachowania czy kreowanie swoich stosunków wobec innych zgodnymi z Twoimi wewnętrznymi zasadami i przekonaniami w relacjach międzyludzkich, bycie sobą to coś więcej:

  • to uwierzenie w siebie i w swoje możliwości,
  • dostrzeżenie że jest się wyjątkowym,

Jeżeli tego nigdy w sobie nie odkryjesz, to licz się z tym, że marne są szanse na jakiekolwiek pozytywne zmiany w Twoim życiu zawodowym.

Każdy chciałby poczuć siłę władzy nad swoim życiem, każdy przecież chciałby być niezależny finansowo w taki sposób, że sam na siebie pracuje, a role pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą zmieniają się. Pomyśl, że Ty też możesz być kreatorem własnego życia zawodowego. To może i jest motywująca gadka ale po części, bo tak naprawdę człowiek nie jest świadomy własnych możliwości i coś jeszcze bardzo ważnego dopowiem, czego większość nie rozumie, a mianowicie, to nie jest tak, że powiesz sobie tylko, iż możesz wszystko bo nazywasz się tak i tak, jesteś tym i tym, a wszelcy motywatorzy tak Ci właśnie mówią. Owszem zgodzę się z tym sformułowaniem, że możesz wszystko ale należy do niego dodać parę bardzo ważnych słów, a mianowicie:

  • ciężka praca nad sobą,
  • szukanie inspiracji, trzeba mieć wzór (realną osobę), który będzie cały czas tylko motywował i wskazywał nowe drogi,
  • nieustanny rozwój samego siebie,
  • chęć przemiany, bo bez tego niby co można osiągnąć?
  • podnoszenie się po upadkach i branie ich jako naprawdę dobrą nauczkę na przyszłość.

Wiadomo nie obejdzie się bez upadków, ale to jest całkowicie normalne, tylko trzeba nauczyć się ich dobrze postrzegać, bo upadek nie wiążę się z ruiną całego życia, po prostu kończy pewien etap, pokazując nam błędy które popełniliśmy, daję nam szanse na poprawę ich w przyszłości. Trzeba wyciągać wnioski, a nie poddawać się! Jeżeli poddajesz się, to znaczy, że wcale nie czujesz się wyjątkowy. Pewnie czytając to myślisz sobie co ja bredzę, co ja mogę wiedzieć na ten temat, a ja odpowiem Ci że miałam już kilka porażek i na początku załamywałam się ale później zauważyłam, że to jest dla mnie nie korzystne, gdyż moje samopoczucie można było porównać do zbitego skulonego psa, a później zaczęłam zadawać sobie pytanie komu ja tym dobrze robię? Bo na pewno nie sobie. Zaczęłam patrzeć się na to całkiem inaczej, a mianowicie po każdym niepowodzeniu po prostu analizuje czego nie zrobiłam, a co mogłam zrobić, a później uświadamiam sobie, że pewnie tak miało być, a mnie czeka po prostu coś innego, coś co jest przeznaczone dla mnie.

Wiele rzeczy chcemy i nieraz ciśniemy żeby coś po prostu mieć i nieraz są to błahe rzeczy, które rzeczywiście zdobywamy, bo nam na nich bardzo zależy, a jeżeli chodzi już o coś większego to wycofujemy się uznając coś za nierealne i tu zamykamy się na swoją wyjątkowość na bycie sobą w rzeczywistym świecie. Skoro potrafisz coś zdobyć choćby małego, to potrafisz zdobyć coś równie większego. Często to ten ogrom tej rzeczy tak przeraża, a później gdy zaczniesz do tego dążyć kierując się odwagą zobaczysz, że nie było to znowu aż takie trudne jak Ci się wydawało.

Bycie wyjątkowym, bycie sobą równa się bycie odważnym, bycie pewnym siebie.

Czegoś Ci brakuje? Ja myślę, że nie, myślę że możesz naprawdę wiele jeżeli chcesz być wyjątkowym i uwierz, że naprawdę stać Cię na coś więcej.

Musisz tylko pokochać i zaakceptować siebie.

i-love-myself-417267_1920