Jak stać się odważnym?

pexels-photo-24385

JEŻELI CHCESZ BYĆ ODWAŻNYM, TO MUSISZ ZDAĆ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE JEŻELI NIE ZADBASZ O SIEBIE, TO NIKT TEGO NIE ZROBI. SAM SOBIE MUSISZ DAWAĆ RADĘ ZE WSZYSTKIM NIE LICZĄC NA NIKOGO, BO JEŻELI UMIESZ LICZYĆ, TO LICZ NA SIEBIE.

 

Ostatnia obserwacja otoczenia jeszcze bardziej uświadomiła mnie w tym jak ważne jest, to aby liczyć tylko i wyłącznie na siebie, bo jeżeli człowiek czegoś nie dopilnuje polegając wyłącznie na innych, to może się bardzo zawieść i wiele stracić…

Jeżeli nie zadbasz sam o siebie, to nikt tego nie zrobi. W dzisiejszym świecie takie są realia, że trzeba liczyć tylko i wyłącznie na siebie i nie warto polegać zaślepienie na kimś. W każdej kwestii licz tylko na siebie. Lepiej sobie coś zawdzięczać niż komuś słysząc później ciągłe wypominanie lub insynuowanie czegoś. To nie prawda, że takich osób nie ma, którzy by nie wypominali lub czegoś nie insynuowali!

Od samego początku dobrze jest być uświadomionym, że tylko i wyłącznie na sobie można polegać, praktycznie w każdej kwestii życiowej. Wiele trudów człowiek znosi, a trud smakuje najlepiej, gdy robisz coś sam. W życiu bywają różne sytuacje ale najgorsze są takie gdy człowiekowi wydaję się, że ma w kimś oparcie i pomoc, a okazuję się, że tak naprawdę wmawia to sobie, bo właśnie tak chce widzieć osoby, które go otaczają. Najgorsza jest sytuacja wtedy gdy młody człowiek zostaje pozostawiony sam sobie i nie jest nauczony niczego począwszy od higieny osobistej, aż do zrozumienia tego jak nauka jest mu potrzebna. Dzisiaj młody człowiek równa się: komputer, telewizor i bzdety ( które w nim pokazują), marnowanie czasu, nauka chamstwa i to od najlepszych czyli od rodziców, którzy uważają, że są w porządku, a winni są wszyscy wokół. Nikt nie odezwie się przecież, bo każdy żyje tak jak chce i przecież nie należy się wtrącać, ale ile młodych ludzi się marnuje?

Pod wpływem czasu nauczyłam się, że trzeba znać swoją wartość, trzeba dbać o swoją przyszłość i o wszystkie swoje interesy. Zdobyć można coś tylko i wyłącznie dzięki sobie (odwadze i determinacji). Jakże odwaga jest ważna w zadbaniu o siebie! Człowiek to zrozumie wtedy gdy życie mu pokaże jakie są realia, tylko albo weźmie tą naukę do serca albo uzna ją jako zbędną lekcje.

Zastanawiacie się może: dlaczego ludzie przegrywają? Bo nie walczą o siebie, bo nie potrafią o siebie zadbać wymyślając tysiąc różnych wymówek. Osiągnąć coś można tylko wtedy, gdy nie będziesz się bał ludzi, a przede wszystkim nie będziesz bał się tego co robisz, tego co chcesz zrobić jeżeli wiesz, że to Ci tylko pomoże.

Akceptując siebie akceptujesz innych i stajesz się silniejszy, a także odważniejszy i odporniejszy.

 

Umiesz liczyć, licz na siebie.

To powiedzenie to święta racja. W życiu nie można nic od nikogo uzależniać lub mówić, że ktoś miał szczęście jeżeli jesteś świadom tego, że robił w tym kierunku wszystko by coś osiągnąć. Nigdy nie jest tak, że ma się coś z niczego. Jeżeli umiesz liczyć na siebie i jesteś odważny, to uwierz że zdobędziesz wiele, bo będziesz miał w sobie odwagę.

Dlaczego moim głównym przykładem są młodzi ludzie, ponieważ widać, że naprawdę spora część takich osób jest pozostawiona samemu sobie i w dodatku przy tym wszystkim liczy w dalszym ciągu na innych, a nie na siebie, no ale jak ma na siebie liczyć skoro nawet nie została tego nauczona. Wydaje się, że jeżeli ktoś zostaje sam ze swoimi problemami w młodym wieku, to sama mu przychodzi nauka liczenia na siebie, a i owszem ale nie tak szybko. Może też być tak, że taka osoba zostanie nieudacznikiem życiowym i tak naprawdę albo to idzie w jedną albo w drugą stronę. Wszystkiego można się nauczyć jeżeli tylko tego chcesz i potrafisz właściwie interpretować swoje potrzeby, czasami wydaję się być coś trafne ale nie koniecznie takie jest po głębszym zapoznaniu się ze sprawą.

Albo przegrywasz, albo dajesz sobie szanse na wygranie i zgarniasz wszystko, co tylko chcesz i co tak naprawdę należy do Ciebie.