Jak poprawić sobie humor- jak wystrzec się gorszych dni

fashion-2333301_1920

GORSZE DNI? KAŻDY Z NAS JE ZNA, KAŻDY Z NAS ICH ZAZNAŁ. SKĄD BIORĄ SIĘ GORSZE DNI I JAK W OGÓLE ICH SIĘ WYSTRZEC?

 

Gdy pustka w głowie, a niespełnienie w Tobie, to ciężko dalej iść, ciężko nawet żyć.

Każdego dnia zastanawiasz się jaki jest Twój sens, gdzie masz dalej się kierować, by coś w końcu mądrego wykreować.

Codziennie zadajesz pytania, szukasz odpowiedzi, lecz dalej w ciemnym tunelu w rzeczywistości siedzisz.

Szukasz jasności ale nie wiesz gdzie ona jest, bo tak naprawdę sam nie wiesz czego do końca chcesz.

W Twoim życiu cały czas ukazuję się słowo szukam, ale nic z niego nie wynika.

Skąd się w Tobie to wzięło? Ta bezsilność i głupota. Czy czasu cofnąć nie można?

Niestety nie, wszystko cały czas do przodu nieubłaganie mknie…

Zamiast patrzeć się w tył spójrz w końcu przed siebie, bo być może bliskie jest rozwiązanie ale czy dla Ciebie jest możliwe tego dokonanie?

Cały czas tkwisz w tym samym miejscu, nawet o pół kroku nie jesteś dalej.

Twoja niewiedza Cię przeraża i powoli zżera od środka. Inni dawno są już dalej od Ciebie, a Ty stajesz się powoli dla siebie nikim, więdniesz, usychasz i tak cicho opadasz…

Krzyczysz gdzieś w głębi siebie prosząc o pomoc, o ratunek, ale tkwisz w głuchej ciszy i nikt Cię nawet nie słyszy.

Milczysz, wciąż milczysz, czy nie masz odwagi? Dalej nie potrafisz utrzymać życiowej równowagi?

 

head-1965683_1920

Jak wystrzec się gorszych dni?

Myślę, że niektóre rzeczy muszą same przeminąć, a i też samemu wiele trzeba zrozumieć. Zawsze najlepiej obserwować ludzi pozytywnie nastawionych do życia. Człowiek szczęśliwy, to ten który robi to co lubi i jest doceniany. Może czasami warto się zastanowić, czy robimy wszystko by być docenianą istotą, czyli czy w ogóle coś robimy w kierunku własnego rozwoju. Stawiamy wiele zarzutów ale czy słusznych? Czy dajemy z siebie naprawdę wszystko? Pewnie zdarza się, że tak. Sam człowiek czasami nie jest świadomy, że za mało robi, bo wydaję mu się, że przeskoczy wszystko, a w ten sposób na pewno się nie da.

Myślisz, że coś przeskoczyłeś, ale w zasadzie za jakiś czas znowu pojawia się ta sama sytuacja i okazuje się, że wcale jej nie pokonałeś, nie przeszedłeś pewnego etapu należycie i właśnie dlatego pewne rzeczy lubią wracać. Być może wynika to ze zbyt małego zaangażowania, albo po prostu jakiś drobny, a może większy element umkną.

Bardzo często zdarza się tak, że człowiek jak już stanie w miejscu, to zacznie się szybciej cofać, niż iść na przód.

Jaka recepta?

Trzeba się przemóc w wielu rzeczach, trzeba potrafić też się zmuszać. Jak do czegoś się zmuszamy, to później wchodzi to nam w nawyk i okazuję się, że nie potrafimy bez tego żyć i staję się to nieodłącznym elementem każdego dnia. Oczywiście chodzi o rzeczy które pomagają nam w naszej rzeczywistości wobec której stanowimy nieodłączny element czyli mowa o naszym życiu, a mianowicie jak w nim żyć naprawdę i jak coś osiągnąć.

Nie jest prosto, ale nikt nie stwierdził, że tak właśnie będzie. Odrobina zaangażowania i poświęcenia jest wskazana, gdyż nikt wobec Ciebie nie będzie miał litości, a Ty wobec siebie samego nie masz za dużej?

Nie uważasz, że czasami tak łatwo, prosto i bezsensu potrafisz się poddać?

Właśnie tak często bywa, ale życie weryfikuje i pokazuje nam co robimy źle. Żałujemy wielu rzeczy ale najbardziej tego, że tak mało się staraliśmy, że nie zrobiliśmy wszystkiego co w naszej mocy. Przede wszystkim trzeba mieć pomysł na siebie i po prostu starać się go realizować, ba nawet się nie starać tylko to robić, bo wtedy przynajmniej będziesz wiedział, że dajesz z siebie naprawdę wszystko.

Skąd biorą się gorsze dni?

Gorsze dni trafiają się najczęściej z powodu:

  • niezadowolenia z własnej osoby,
  • z podjętych błędnych decyzji,
  • uświadomienia sobie, że robi się czegoś za mało, bądź wcale się tego nie robi.

Człowiek musi zdać sobie sprawę z tego, iż stanowi ważny element w sowim życiu, czyli to od niego stricte wszystko zależy. To czy będzie Ci dobrze, czy źle, to Twój wybór, Ty wybierasz odpowiednie dla Ciebie ścieżki, a jeżeli chodzi o niezbyt trafne wybory tych ścieżek, to w zasadzie w danym momencie wybierasz takie które są dla Ciebie teraz słuszne, a co do dalszej trasy nie jesteś przekonany, bądź są po prostu wygodne, a po czasie jednak okazuję się, że wcale dana droga nie dała Ci szczęścia, ani satysfakcji. Wybrałeś ją bo była Ci na rękę, bo wydawała się nie tak trudna do pokonania, no ale jednak później wychodzi z Ciebie to rozczarowanie, że można było bardziej się postarać.

Musisz zdać sobie sprawę, że już teraz masz dawać z siebie naprawdę wszystko. Jeżeli na czymś Ci zależy to zrób tak aby to zdobyć, będziesz wtedy na pewno z siebie dumny, a przede wszystkim poczujesz się spełniony.