Jak nie komplikować sobie życia

grand_keys_ii_by_vinhsonnguyen-d3gd9i3

ŻYCIE JEST JAK FORTEPIAN, TO OD CIEBIE ZALEŻY, KTÓRY KLAWISZ WCIŚNIESZ I JAKĄ MELODIĘ ZAGRASZ

 

Zabawa i jeszcze raz zabawa… Życie jest po to aby cały czas się bawić na różny sposób i wszystkim! Życie trzeba rozumieć, żyć trzeba umieć. Z głową do góry iść i winogron jeść kiść. A każda winogrona pestka to ta życia wartość, to ta pilna potrzeba, zrozumienie, dotarcie w głąb siebie.

Ciężko jest poznać swoje priorytety i potrzeby. Trudno odnaleźć te właściwe ścieżki wiodące do szczęścia, ale jednak ta zabawa życiu pomaga i go ułatwia, bo podejście do wszystkiego ze stresem zamyka większość dróg pozostawiając za sobą wiele smug. Biada temu co życiem się nie bawi, a stres nad nim się wcale niełaskawi, prowadzi w ciemną otchłań, gdzie człowiek gubi powoli siebie, aż w końcu nic z nie zostaje i gdzieś na dnie kolejnym wrakiem się staje spoczywając obok ogromu innych biednych kiedyś istot mających nadzieję. Nadzieja nie wystarcza, bo trzeba zabawy, nie tej doprowadzającej do zagłady! Zabawy trzeba rozróżnić jest ich wiele odmian ale jest ta jedyna, ta właściwa co prowadzi prosto przez ostre zakręty, przez różne życia zawirowania. Każdy sam powinien i potrafi odnaleźć właściwą zabawę do której jest przypisany i nie tylko sam na siebie skazany. Bawić trzeba umieć się z innymi obdarzając ich troską i miłością, tak to o tych najbliższych chodzi i to wszystko wtedy się właśnie w życiu zgodzi.

Nie, ten tekst wcale nie jest skomplikowany, on po prostu jest na życia rany. Rany mogą być głębokie lub mogą stanowić draśnięcia zależy od życia dźgnięcia. Każdy ma wpływ na swój dzień, na to jak będzie on wyglądał czy będzie się w nim bawił czy tylko dławił tym do czego w ogóle nie powinien dopuścić ale już dopuścił…

Zacząć zabawę jest trudno ale wtedy na pewno nie będzie nudno. Nudno jest teraz szaro i smutno, bo znów nadejdzie to zwykłe, takie proste jutro. A Ty potrafisz się bawić?