JAK NAUCZYĆ SIĘ ZDOBYWAĆ SYMPATIĘ LUDZI

people-690810_1920

NIEKTÓRZY URODZILI SIĘ Z TALENTEM PRZYCIĄGANIA DO SIEBIE LUDZI, A NIEKTÓRZY PO PROSTU JESZCZE GO W SOBIE NIE ODKRYLI.

– JAK NAUCZYĆ SIĘ ZDOBYWAĆ SYMPATIĘ LUDZI,

– CO ZROBIĆ ŻEBY LUDZIE MNIE LUBILI,

– JAK SPRAWIĆ BY LUDZIE DO MNIE LGNĘLI.

Obserwując otoczenie możemy dostrzec ludzi, którzy nie są zbyt przekonywający w stosunku co do swojej osoby. Dostrzeżemy kogoś z krzywą miną, złego, krzyczącego lub patrzącego się bezmyślnie w chodnik, albo też osobę o nijakim wyglądzie.

Sympatię ludzi zyskuje się głównie uśmiechem, a także otwartością i umiejętnością rozmowy. To jest podstawa w kontaktach międzyludzkich.  Przecież każdy z nas chciałby być lubiany, dobrze postrzegany, a przede wszystkim dobrze odbierany przez innych ludzi.

Czasami warto się sobie przyglądnąć z boku i porównać do osoby, która jest dla nas wzorem w kontaktach międzyludzkich: co ona robi, a czego mi brakuje.

Dlaczego mówię w tym przypadku o porównywaniu się do innych? Bo na autentycznym przykładzie najwięcej można się nauczyć i myślę, że w ogóle gdy mamy wzór godny do naśladowania w różnych dziedzinach życia, to najwięcej potrafimy wyciągać z tego wniosków, dostrzegamy coś czego byśmy wcale mogli nie zauważyć. Uważam, że porównanie się do innych ale w sensie pozytywnym dla nas samych i oczywiście z naszym dobrym nastawieniem do tego nie jest wcale niczym złym, a wręcz czasami okazuję się to bardzo dobrym lekarstwem, gdyż potrafimy się nauczyć pewnych dobrych nawyków dążąc do osiągnięcia czegoś – konkretnego efektu.

Cały czas mowa o porównywaniu się, no ale co jeżeli takiej osoby nie ma?

Skoro to czytasz i zainteresował Cię ten artykuł, to znaczy, że być może masz z tym problem i szukasz jakiejś porady, a w zasadzie potrzebujesz po prostu pomocy.  Świetnie! Zdałeś sobie sprawę, że czegoś Ci brakuje i chcesz swoje luki załatać, nadszedł czas na zmiany, dojrzałeś do tego, a przecież to jest naturalny proces:

Today is International Picnic Day! (2)

 

W zdobywaniu sympatii najważniejsze jest:

  1. Wspomniany uśmiech, bo dzięki niemu jesteśmy pozytywnymi ludźmi i nawet samym nam będzie lepiej z nim na twarzy, zobaczysz zostanie to odwzajemnione.
  2. Bądź sobą, czuj się swobodnie, bo udawanie kogoś innego zostanie szybko wykryte, a swoje pozytywne emocje pokazuj innym, nie bój się tego. Bądź prawdziwy!
  3. Należy być rozmownym, podejmij temat, kontynuuj jeżeli ktoś go pierwszy narzuci, nie uciekaj wzrokiem tak jak byś już chciał skończyć rozmowę (no chyba że tak właśnie jest). Odpowiadaj pełnymi zdaniami, a nie tylko: ehe, mhm, tak, nie. Takie wypowiedzi nie są postrzegane raczej pozytywnie. Pamiętaj, unikaj mówienia tylko o sobie!
  4. Wysłuchaj tego co ktoś ma Ci do powiedzenia, skup się na rozmówcy, miej kontakt wzrokowy. Jeżeli ktoś potrzebuje Twojej pomocy w kwestii na przykład doradzenia się Ciebie, to pomóż jak najlepiej potrafisz, wypowiedz się zgodnie z tym jak Ty byś postąpił.
  5. Ludzie lubią jak ich się chwali, komplementuje, zresztą chyba każdy to lubi, człowiek czuję się w ten sposób doceniony, wyróżniony. Wystarczy, że powiesz np. świetnie wyglądasz, masz wspaniałe dzieci, jesteś naprawdę fajną i wartościową osobą. Sam postaw się w sytuacji, gdy ktoś tak właśnie do Ciebie mówi. Miłe uczucie? No właśnie dlatego należy tak i innych traktować tak jak Ty byś chciał żeby ktoś Ciebie traktował.
  6. Kontroluj to o czym mówisz, nie ulegaj niewłaściwym emocjom. Czasami pod wpływem niekorzystnych uczuć potrafimy powiedzieć coś czego potem bardzo żałujemy. Po prostu bądź szczery ale nie do przesady, miej granicę. Nie krytykuj w sposób niewłaściwy, czyli nie obrażaj nikogo przy wyrażeniu swojej opinii.
  7. Bardzo ważne jest pamiętanie o szczegółach o których usłyszysz podczas rozmowy, bo możesz wykorzystać je przy najbliższej okazji. Po prostu rozmówca wyczuję że zależy Ci na tej relacji, a Ty pokażesz, że jesteś naprawdę dobrym słuchaczem.
  8. Zapamiętuj imiona, jeżeli w jednym czasie poznajesz dużo ludzi, to gdy zapomnisz czyjegoś imienia staraj się wsłuchać jak ktoś do kogoś się zwraca, to jest miłe gdy pamiętasz jak ktoś się nazywa.

Często człowiek nie zwraca uwagi na to jak zachowuję się idąc ulicą błądząc gdzieś myślami, rozmawiając z ludźmi, gdy jest obojętny i oschły w stosunku do nich. Wydawałoby się, że to drobne rzeczy ale jakże ważne w tym aby zdobyć sympatię ludzi. Zacznij od uśmiechu i nie tylko przyniesie Ci on pozytywny oddźwięk ale również wpłynie na Twoje samopoczucie. Zdaj sobie sprawę z tego, iż to jaki teraz jesteś ma wpływ na opinie o Tobie w środowisku w którym się obracasz i to od Ciebie zależy jaka ta opinia jest, to Ty masz na nią wpływ. Zawsze w jakiejkolwiek własnej przemianie należy zacząć od siebie, a nie od innych, nie doszukuj się problemu w osobach postronnych jeżeli to w Tobie tkwi jakiś nietakt który chciałbyś zmienić.

Zdobywając sympatię ludzi pozyskujemy nowe kontakty, które mogą okazać się bardzo pomocne w przyszłości.

JAK RADZIĆ SOBIE Z NIEMIŁYMI LUDŹMI

No tak ale co jeżeli mamy kontakt z kimś nie miłym?

argument-238529_1920

Najważniejsze żeby nie reagować takim samym podejściem jak ta osoba z którą właśnie masz kontakt, bo w tej chwili jest to na pewno niepotrzebne Tobie. No i jak zdobyć sympatię takiego człowieka? A pytanie następne czy ja w ogóle chce zdobyć jego sympatię? Na pewno chcesz zachować dobrą twarz. Wiadomo, iż łatwiejsze są relacje z ludźmi pozytywnie nastawionymi ale musimy się liczyć z tym, że nie zawsze będzie kolorowo.  Jeżeli Ty masz dobre nastawienie do nie za dobrej dla Ciebie gry, to może ta gra się odwróci dla Ciebie pozytywnie. Nie raz to jak Ty się zachowujesz ma wpływ na Twoją relację, a złe wiatry mogą przeminąć. Nie pozwól tej drugiej osobie zniszczyć Twojego dobrego humoru i dobrego nastawienia. Nie pozwól wytrącić się z równowagi i nawet nie myśl na siłę poprawiać drugiej osobie humor, bo to zazwyczaj po prostu się nie udaję, chociaż czasami ktoś właśnie może potrzebować wygadać się i chciałby usłyszeć dobre słowo właśnie od Ciebie, bo akurat Ty jesteś w najbliższym otoczeniu, to da się wyczuć podczas rozmowy i będziesz wtedy wiedział jak masz zareagować.

Trzeba być świadomym samego siebie, swoich relacji jak one teraz wyglądają i czy przede wszystkim są one prawidłowe. Nie raz człowiek myśli, że wszystko jest w porządku nie dostrzegając pewnych rzeczy od razu, dopiero pewne sytuację uczą nas jak się powinno zachować.

Bądź świadom siebie, analizuj swoją postawę podczas relacji z innymi ludźmi.

 May our nation bloomwith prosperity and peace!