Bycie odważnym- czyli jak osiągać więcej

i-741507_1920

PEWNOŚĆ SIEBIE POMAGA W REALIZACJI MARZEŃ, A TAKŻE W OSIĄGANIU CELÓW- TO JAK BYĆ PEWNYM SIEBIE? JAK OSIĄGAĆ RZECZY NIEMOŻLIWE? JAK POSTAWIĆ NA SWOIM?

Wszystko znajdziesz w poniższym artykule, a dodam, że nie tylko na tym wpisie kończy się ten temat, bo jest i będzie on poruszany często, ze względu na to, że odwaga jest naszym motorem, który napędza nas do konkretnego działania.

„ZNÓW TA PEWNOŚĆ SIEBIE, NO I CO Z TEGO? NIC NIE JEST TAKIE ŁATWE…” Nie jest łatwe dopóki sam nie przeciwstawisz się sobie i nie ma żadnego gadania, że możesz wszystko od tak na pstryknięcie palcami, to jest kwestia ciężkiej pracy nad samym sobą, oczywiście, że chcieć to móc ale trzeba mieć do wszystkiego odpowiednie i zdrowe podejście.

do-not-give-up-2015253_1920

Tak, dziś chce znów kontynuować kwestię pewności siebie. A dlaczego? Bo wypatrzyłam parę przykładów, które powodują iż człowiek wiele traci i staję się malutki i na pewno dobrze się z tym nie czuję, gdyż wiele potrafi przeoczyć i po prostu odpuścić i przepuścić bo tak jest wygodniej i nie kosztuje tyle stresu. Brak tej odwagi powoduje:

 • nie umiejętne podejmowanie decyzji,
 • strach w podejmowaniu decyzji (co z niej wyniknie i co może wyniknąć),
 • cofanie się w rozwoju swojej kariery,
 • brak umiejętności załatwiania choćby nawet podstawowych spraw,
 • ciągłe niezadowolenie, pretensje,
 • nie patrzenie się w przód ale stanie w miejscu bądź nawet cofanie się.

Jest tak wiele negatywnych czynników ale jednak człowiek na nie, nie zwraca uwagi, bądź nie chce zwracać, a  narastająca frustracja będzie wzrastała i niszczyła człowieka powoli ale skutecznie głęboko od środka. Żyjemy w czasach jakich żyjemy, a w nich na pewno odwaga jest jedną z najważniejszych cech. Głównie to o niej chciałabym pisać, bo ona jest ogromnym motorem do osiągania czegokolwiek. Mimo, iż mnóstwo na blogu można znaleźć na jej temat, to wciąż nasuwają mi się nowe wnioski, wciąż obserwuje i widzę więcej.

Kluczem do odwagi jest:

 • przebywanie w miejscach publicznych w których w jakikolwiek sposób się udzielasz nawet chociażby nabierając postawę otwartą, a na twarzy maluję Ci się uśmiech, który powoduje iż zwracasz na siebie uwagę, mimo że może sam tego nie odczuwasz,
 • zabieranie głosów w różnych dyskusjach toczących się na zebraniach i nie tylko nawet wtedy gdy poznajesz nowych ludzi, bo pierwsze wrażenie jest najważniejsze.

Analizując wciąż to samo czyli tą szarą myszkę, którą i ja kiedyś byłam, a jest naprawdę mnóstwo takich osób, to coraz bardziej uświadamiam sobie, że nie warto, nie warto dawać się innym, nie warto przystawać na to czego tak naprawdę nie chcesz! Każdy z osobna może pokazać na co go stać i nikt w tym Cię nie ogranicza, absolutnie nikt. Każdy jest kowalem swojego losu, a drugie przysłowie: czemuś biedny? boś głupi. Te dwa przysłowia są jak najbardziej autentyczne i wpasowują się w życie każdego, kto ponosi porażki dotyczące swojej odwagi.

Jeżeli stale boisz się, to złam ten strach swoim strachem, o co mi chodzi: zrób coś mimo, że bardzo się tego boisz. Otwórz tą klamkę wbrew sobie. Pierwszy krok jest najtrudniejszy, ale potem nauczysz się „chodzić”, a z czasem będziesz „biegać”.  Każdy z nas jest człowiekiem i kiedyś być może był właśnie taką szarą myszką, jednak zebrał się w sobie i postanowił z tym walczyć stając się tym kim chciał się zawsze stać, a teraz Ty jesteś po tej drugiej stronie, stojąc przed tą osobą.

Sam przyzwalasz sobie na takie zachowanie, chcesz żeby tak było i nie zmieniasz tego, bo tak jest Ci łatwiej, bo tak jest bezpieczniej, ale w rzeczywistości wcale tak niestety nie jest. Rzeczywistość to:

 • walka o lepszy byt,
 • walka o przetrwanie,
 • zdobywanie szczytów, coraz to wyższych,
 • wielkie ambicje,
 • osiąganie wyznaczonych celów,
 • dążenie do realizacji marzeń.

Na tą rzeczywistość możesz mieć wpływ o ile tylko odważysz się, jeżeli nie, to życie niestety samo nie zmieni się i manna z nieba sama nie spadnie. W złudnych nadziejach można żyć ale nie tak naprawdę.

A zauważone ostatnie przykłady, to:

 1. Sytuacja na targach pracy, gdy kamerzysta wraz z dziennikarką lokalnej telewizji podchodzi do dziewczyn i chce przeprowadzić krótki wywiad (czym się zajmują, czy jest dużo chętnych, itp.) i jaki był odzew? „Nie ja nie chce…, ja się do tego nie nadaje”. Chowanie się koleżanek za siebie, gdzie istnieje odrobina szansy, że ktoś może Cię zauważyć i zobaczyć: o ta dziewczyna fajnie mówi, widać że jest pewna siebie. A tak to? Możesz wyjść tylko głupio gdy Cię pokażą i w sumie zwrócisz na siebie uwagę wzbudzając litość, że po co taką bidulkę męczą.
 2. Mnóstwo przykładów dotyczących tego, iż ktoś boi się porozmawiać z osobą będąca nad nim, po to aby lepiej i wydajniej pracować. Oczywiście praca jest ważna ale nie najważniejsza i trzeba ją szanować ale nie robić coś na siłę mimo że wiesz iż nie dajesz rady.

A jak postawić na swoim?

Właśnie po przez tą odwagę no i oczywiście pewność siebie, pewność w tym co chce się zdobyć i uważam, że nie powinno się mieć nastawienia, że coś jest nie możliwe, bo od razu z góry przekreśla się szanse na zdobycie czegoś.

live-your-dream-2045928_1920